Skip to main content
Moloz

Moloz Nedir

By Ağustos 27, 2021Ekim 31st, 2023No Comments

Moloz Nedir?

Moloz nedir, sorusunun en açıklayıcı yanıtı olarak; dairelerin tadilatı veya binaların yapımı ve yıkımı sırasında çıkan parçalardır. Kiremit parçaları, çimento parçaları, alçı parçaları gibi atıklara genel olarak moloz diye adlandırılmaktadır.

İnşaat çalışmaları sırasında oluşan molozlar, genellikle işçiler tarafından özellikle belirlenmiş bir bölgeye yerleştirilir. Daha sonra atık toplama araçları ile kaldırılır. Molozlar, çevre kirliliği açısından potansiyel bir risk oluşturduğundan, düzenli olarak atılması ve geri dönüştürülmesi önemlidir. Molozların geri dönüştürülmesi, kaynakların korunmasına yardımcı olabilir ve çevre dostu bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Moloz nedir

Moloz nedir

Televizyon da ve yazılı medya da sıklıkla moloz ile ilgili haberler çıkmaktadır. Molozların ormanlara atıldığına ve çevre kirliliğine yol açtığına dair haberlerdir. Kiremit parçası çimento parçası gibi inşaat atıklarını herhangi bir yere atamazsınız. Bunun cezai yaptırımı bulunmaktadır. İnşaat atıklarını sadece belirlenen yerlere atılmalıdır.

Firmamız yasal çerçeve uygun hareket etmektedir. Belirlenen döküm sahaları harici, herhangi bir yere inşaat atıklarını dökmemektedir.

Moloz Yığını Ne Demek?

Moloz yığını ne demek sorusu, arama motorlarında en fazla aranan kelimeler arasında yer almaktadır. Moloz yığını tabirini en yalın haliyle tanımlamak gerekirse, biriken inşaat atıkları diyebiliriz.

Molozların içerisinde, insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek maddeler de bulunabilir. Bu yüzden bu tarz atıkların, kısa süre içerisinde kaldırılması gerekmektedir.

Firmamız gün içerisinde İstanbul da bulunan tüm ilçelere hizmet sağlamaktadır. Bilgi ve fiyat için bizi arayabilirsiniz.

 

 

Call Now Button